Ma 2024. 4. 27, szombat, Zita napja van. Holnap Valéria napja lesz.

Filiák – Marosugra

Marosugra 1376-ban Wgra néven jelentkezik az oklevelekben. 1587-ben Ugraként említik. Mivel a 14. században már ismert, és a 18. században református anyaegyház volt, feltételezhető, sőt bizonyos, hogy a középkori katolikusok utódai a reformátusok. E század elején is református az anyaegyház. A római katolikus hívek temploma aránylag új, 1942-ben épült Haller István hathatós anyagi támogatásával.

2021-2022-ben sikerült néhány jelentős külső és belső munkálatot elvégezni a templomon, amit a Magyar Kormány, Nemzetpolitikai Államtitkárság és a Bethlen Gábor Alap támogatott.

2022 szeptember 8.-án, Kisboldogasszony ünnepén, a templombúcsú alkalmával, Péter Arthur marosvásárhelyi főesperes megáldotta és megszentelte a Magyar Kormány támogatásával újonnan felújított templomot.

Magyarország csíkszeredai főkonzulátusát Percze László konzul képviselte.